Dlaczego my?


WYJŚCIE Z NAŁOGU

Leczenie i terapia pozwala zintegrować osobowość z uwzględnieniem najnowszych metod
terapeutycznych i pomaga wzmocnić pięć kluczowych aspektów siebie: fizyczny, psychiczny,
emocjonalny, duchowy, społeczny oraz pomaga znaleźć przyczynę podstawową, traktując
uzależnienie jako leczenie całej osoby.

Jesteśmy jednym z wielu ośrodków leczenia w kraju, więc nasi klienci mając szeroki wybór
miejsc, które mogą wybrać, a jednak chcą leczyć się właśnie u nas. Niektórzy wolą, aby
znaleźć miejsce w pobliżu domu, podczas gdy inni decydują się opuścić swoje dotychczasowe
środowisko tak, aby mogli rozpocząć leczenie w nowej bezpiecznej od wyzwalaczy i ryzyka
nawrotu atmosferze.


 DLACZEGO MY ?

Skuteczny i  sprawdzony program

Terapia  oparta na najnowszych metodach leczenia uzależnień i motywowania do zmiany.

Leczenie uzależnień od substancji psychoaktywnych i behawioralnych

Leczenie uzależnień chemicznych (alkoholizm, lekomania, narkomania) i behawioralnych (seksoholizm, hazard, pracoholizm, uzależnienie od komputera/internetu) w jednym miejscu umożliwia pełne wyjście z nałogu. Pozwala też uniknąć pułapki zamiany jednego uzależnienia na drugie i skuteczne wyjście z nałogu.

Wiedza i zaangażowanie

Zespół życzliwych i zaangażowanych terapeutów. Różnorodne style pracy. Nasi terapeuci biorą udział w wielu szkoleniach, konferencjach, projektach naukowych i akcjach społecznych.

 Dobra diagnoza

Uważamy, iż podstawą skuteczności procesu terapeutycznego jest dobra diagnoza psychologiczna.Proces diagnostyczny trwa nieprzerwanie od momentu pierwszego kontaktu do ostatniego spotkania, na którym zapada decyzja o zakończeniu psychoterapii
na wskutek osiągnięcia jej celów.

Lokalizacja

Piękna okolica. Atrakcyjne formy kontaktu z przyrodą. Współpraca z Nadleśnictwem.

Bezpieczeństwo

Domowa atmosfera sprzyjająca poczuciu bezpieczeństwa, kadra terapeutyczna pod stałą superwizją swojej pracy od 2009 roku. Superwizja prowadzona jest co miesiąc przez
Prezes Stowarzyszenia MONAR Jolantę Łazuga - Koczurowską.

Opieka

Dzięki ścisłej i bezpośredniej współpracy między terapeutami, a pracującym w Ośrodku leczenia uzależnień lekarzem psychiatrą oraz psychologiem klinicznym nasi Pacjenci mają zapewnioną kompleksową opiekę.

Dopasowanie do potrzeb

Głównym warunkiem skutecznej pomocy jest nawiązanie specyficznej relacji emocjonalnej pacjenta z terapeutą, która sprzyja temu, że pacjent może odczuwać różne emocje i potrzeby które przeżywa w kontakcie z innymi ważnymi dla niego osobami w codziennym życiu. Chcemy, żeby każdy Pacjent mógł znaleźć terapeutę najlepszego dla siebie. Dlatego wśród naszych terapeutów są zarówno kobiety, jak i mężczyźni; terapeuci młodsi, jak i starsi; pracujący różnymi metodami (nurtami) terapeutycznymi.

Zajęcia poza terapią

W ramach zajęć poza terapią istnieje możliwość skorzystania z siłowni zorganizowanej w ośrodku (patrz foto galeria). Ponadto, w całościową usługę terapeutyczną wpisane są wyjazdy  terapeutyczne i wycieczki do okolicznych atrakcji turystycznych takich jak: zabytkowe miasta, okoliczne zamki, akwedukt, stok narciarski, wyjazdy na basen.

Współpraca z rodziną

Zdajemy sobie sprawę, że w trakcie leczenia wsparcie rodziny jest bezcenne. Organizujemy co dwa miesiące zjazdy rodzin, dzięki którym możliwa jest poprawa relacji między pacjentem i jego rodziną, a członkowie rodzin uczestniczą w tym dniu w warsztatach prowadzonych przez naszą kadrę. Dzięki tym spotkaniom dowiadują się na temat przebiegu choroby, mogą dzielić się własnym doświadczeniem i znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania.Wszystkim zapewniamy możliwie najlepsze warunki przebywania oraz odwiedzin w ośrodku.

Doświadczenie

Ponad 15 letnia tradycja i doświadczenie.